Web Content Viewer
Aktuelno
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić: U blizini Novog Pazara likvidiran vehabija Senad Ramović-Becan
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić: U blizini Novog Pazara likvidiran vehabija Senad Ramović-Becan
Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je sinoć u selu Hotkovo, u blizini Novog Pazara likvidiran vehabija Senad Ramović-Becan, koji je prilikom hapšenja pružao otpor i pucao na policiju.
Ministar je, gostujući na televiziji „Prva“, objasnio da je Ramović pronađen u kući njegovog zeta, koja je bila udalјena nekoliko stotina metara od njegove kuće u selu Hotkovo, odakle je on, da je na policiju ispalio tri, četiri hica i da su ga pripadnici Specijalne antiterorističke jedinice likvidirali.
Ukazao je da su akciju njegovog hapšenja zajedno sprovodili Bezbednosno- informativna agencija, Ministarstvo unutrašnjih poslova i Više javno tužilaštvo u Novom Pazaru.
„Ova akcija je nastavak akcija sprovedenih nakon terorističkog akta ispred ambasade Izraela u Beogradu“, kazao je ministar Dačić i istakao da je i ova akcija pokazatelј da bezbednosne službe paralelno sa svim opstrukcijama koje postoje na unutrašnjem planu rade dobro svoj posao.
Ministar je podsetio da je Ramović nakon terorističkog akta u Beogradu, koji je počinio konvertit Miloš Žujović, pobegao na teritoriju Autonomne pokrajine Kosovo i Metohija, kao i da su protiv njega podnete odgovarajuće krivične prijave.
Prema njegovim rečima, Ramović je još 2007. godine bio osuđen za terorizam, a u konkretnom slučaju odigrao je klјučnu ulogu u radikalizaciji Žujovića, ali i drugih osoba, poput Lazara Berbera iz Sombora, koji je nedavno uhapšen u zajedničkoj akciji BIA, MUP i Tužilaštva za organizovani kriminal zbog postojanja osnova sumnje da je pripremao teroristički akt.
Web Content Viewer
Aktuelno
Brzi Linkovi
Brzi Linkovi
- Vlada Republike Srbije
- Dokumenti građana
- Pritužbe na rad policije
- Prijava imovnog stanja
- Prijava korupcije u MUP-u
- Informator o radu Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije
- Aplikacija ČELIK - čitač elektronske lične karte
- Stanje na graničnim prelazima
- Rodna ravnopravnost
- Poglavlja 23 i 24
- eUsluge MUP-a
- CERT RFC 2350
- Lokacije kamera MUP-a u Beogradu