Arhiva

Žandarmerija najbolja na svetu u praktičnom streljaštvu

22.09.2015.
Žandarmi su na svetskom takmičenju osvojili prvo mesto ekipno i u pojedinačnoj konkurenciji

Državni reprezentativci, pripadnici Žandarmerije, odbranili su titulu svetskih prvaka u praktičnom streljaštvu, na svetskom prvenstvu održanom u Anji u Italiji. U konkurenciji 45 država i 750 najboljih IPSC takmičara sveta, prvo mesto ponovo je osvojila reprezentacija Srbije, koju čine policijski službenici Žandarmerije: Branislav Raketić vođa tima, Goran Janković, Nikola Mihajlović i Igor Janković.

Žandarmi su na svetskom takmičenju osvojili prvo mesto ekipno i u pojedinačnoj konkurenciji, sa 350 poena više od drugoplasirane Finske, dok je treće mesto zauzela reprezentacija Ruske federacije.

Žandarmima Srbije tako je na svetskom prvenstvu dva puta svirana himna.

Tim Žandarmerije je na ovom takmičenju osvojio pet zlatnih, jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju.